Projekt fundamentów
Projekt fundamentów to jeden z najważniejszych elementów w inwestycji budowlanej. Od niego zależy trwałość i bezpieczeństwo całej konstrukcji naziemnej. Nie należy lekceważąco podchodzić do tematu posadowienia nowego obiektu. To od nich zależy, czy ściany lub inne elementy pozostaną proste i estetyczne, czy pokryją się pajęczyną pęknięć i garbami. Elementy te pozwalają bowiem na zachowanie stabilności konstrukcji, także na grząskim terenie. Zajmujemy się analizą gruntu, a na podstawie uzyskanych wyników wybieramy odpowiednią technologię posadowienia obiektu. Tworzymy dokumentację dotyczącą zarówno obiektów mieszkalnych, jak i znacznie większych nieruchomości usługowych, handlowych czy przemysłowych. Fundamenty są bowiem niezbędne w przypadku wszelkich budynków i budowli, mających stać przez dziesięciolecia.
W zależności od rodzaju gruntu, obciążeń budynku i innych czynników, inżynier może zdecydować się na konkretny rodzaj fundamentów. Najpopularniejsze typy takich konstrukcji to:
- fundamenty ławy – są wykorzystywane w przypadku posadowienia budynków murowanych, na gruntach o dobrej i średniej nośności,
- fundamenty punktowe – są stosowane w przypadku obiektów o konstrukcji szkieletowej wyposażonych w system nośny w postaci słupów. Doskonałym przykładem są hale stalowe czy aluminiowe,
- fundamenty płytowe – są stosowane w przypadku występowania słabych gruntów w podłożu. Pozwalają posadowić bezpiecznie obiekt na takim podłożu bez jego wymiany, co wpływa na znaczne zmniejszenie kosztów inwestycji budowlanych. Przygotowujemy kompletne projekty płyt fundamentowych, pod różne konstrukcje i obiekty. Wykonujemy skomplikowane obliczenia, pozwalające na upewnienie się, że gotowa konstrukcja zachowa stabilność przez kolejne lata. Uwzględniamy również systemy odwodnienia.
Fundamenty wchodzą w skład projektów hal magazynowych, a także domów mieszkalnych. Tworzymy wizualizację takich konstrukcji, co pozwala na wykonanie testów obciążeniowych w środowisku komputerowym, jeszcze przed budową nieruchomości. To nowoczesne rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo korzystania z budynku i przyspieszające proces projektowy.
Zapraszamy do kontaktu.