Projektowanie konstrukcji budowlanych i inżynierskich
Zajmujemy się projektowaniem konstrukcji budowlanych i inżynierskich. Nasze projekty wykonujemy na indywidualne zamówienie, na każdym etapie ściśle współpracując z Inwestorami i doradzając optymalne rozwiązania w zakresie konstrukcji. Dzięki wieloletniej współpracy z wykonawcami konstrukcji stalowych i aluminiowych, posiadamy niezbędną wiedzę i umiejętności praktyczne pozwalające projektować konstrukcje w sposób umożliwiający ich sprawny i szybki montaż.
Projekty wykonujemy z użyciem nowoczesnych programów wykorzystujących metodę całościową 3D. Wymodelowanie konstrukcji, jako jednej całości umożliwia przeprowadzenie szczegółowej analizy wytrzymałości, stateczności i określenia zachowania pojedynczych elementów i całej konstrukcji. Obliczenia wykonujemy zgodnie z normami Eurokodu.
Co obejmuje projektowanie hal przemysłowych?
Projektowanie hal magazynowych i konstrukcji stalowych to najważniejszy z punktu widzenia ich użytkowania etap. Na etapie projektowym dobieramy optymalne dla wymogów konkretnej branży i indywidualnych potrzeb inwestora rozwiązania koncepcyjne. Projektując kształt, format i wewnętrzną organizację obiektów, proponujemy sprawdzone rozwiązania technologiczne oraz specyfikę konkretnego sektora, tak by uczynić obiekty jak najbardziej funkcjonalnymi. Na etapie projektowania hali:
- określamy wymiary obiektu,
- planujemy organizację wewnętrzną i funkcje poszczególnych pomieszczeń,
- dobieramy optymalne technologie budowlane i techniki montażowe,
- wybieramy materiały budowlane do budowy prefabrykatów, fundamentów, obudowy i zadaszeń,
- wybieramy rodzaj i grubość izolacji termicznej,
- projektujemy systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne,
- planujemy rozmieszczenie oświetlenia i elementów stolarki otworowej – okien, wyjść i systemów wjazdowych,
- organizujemy formalności prawne związane z budową.
Jaki jest koszt budowy hal przemysłowych?
Koszt budowy hal przemysłowych i magazynowych uzależniony jest przede wszystkim od wielkości i przeznaczenia obiektu, technologii produkcji i sposobu montażu oraz rodzaju użytych materiałów i dodatkowego wyposażenia. Doliczyć do niego trzeba także koszty procesu inwestycyjnego obejmujące: wykonanie projektu budowlanego, przygotowanie terenu (przeprowadzenia robót ziemnych i budowy fundamentów) oraz koszt nakładu pracy.
Na koszt budowy hali wpływ mają składowe takie jak:
- całkowita powierzchnia,
- przeznaczenie obiektu,
- koszt robót ziemnych
- ilość elementów konstrukcyjnych,
- rodzaj materiałów budowlanych,
- ilość i rodzaj dodatkowego wyposażenia,
- technologia budowy,
- sposób montażu,
- rodzaj termoizolacji,
- rodzaj zabezpieczeń p.poż.,
- ilość i typ bram wjazdowych,
- rodzaj posadzki,
- rodzaj obudowy,
- rodzaj pokrycia dachowego.