Jak długo czeka się na postawienie hali magazynowej?
Większość firm produkcyjnych oraz przedsiębiorstwa handlowe, a także zajmujące się logistyką potrzebują odpowiedniej przestrzeni do składowania. Ponieważ zwykle wymaga to sporej ilości miejsca, zarówno jeżeli chodzi o powierzchnię, jak i wysokość obiektu na ogół konieczne okaże się postawienie magazynowej hali stalowej. Taki wybór wynika z właściwości obiektów tego rodzaju, lecz również z czasu, jaki będzie niezbędny do zaprojektowania i ukończenia inwestycji. Przekonajmy się, dlaczego hale stalowe sprawdzają się jako powierzchnie magazynowe i zobaczmy, ile może trwać ich budowa.
Hala stalowa jako magazyn – dlaczego warto ją wybrać?
Hale stalowe to obiekty, które mogą uzyskiwać sporą wysokość sięgającą nawet kilkunastu metrów oraz bardzo dużą powierzchnię przy stosunkowo niskich nakładach inwestycyjnych. Ich konstrukcja pozwala również na bardzo swobodne zagospodarowanie przestrzeni oraz wykonanie posadzki o dowolnych parametrach wytrzymałościowych. Wewnątrz można więc łatwo rozmieścić regały magazynowe i poruszać się obsługującymi przepływ towarów wózkami widłowymi.
Ile trwa budowa hali stalowej?
Konstrukcja hali stalowej zakłada wykorzystanie słupów nośnych, które są oparte na stopach fundamentowych, dzięki czemu skala robót ziemnych jest znacznie ograniczona, a prace związane z wylewaniem betonu nie trwają zbyt długo. Większość pozostałych czynności łączy się z montażem prefabrykowanych elementów, zależność procesu inwestycyjnego od warunków pogodowych jest więc niewielka. Technologia ta oznacza także brak uciążliwych przerw technologicznych oraz możliwość kontynuowania realizacji przy niesprzyjającej pogodzie. Czas potrzebny na ukończenie hali zależy od jej rozmiarów, jednak przy dużej kubaturze cały proces zamyka się zwykle w kilku miesiącach.